Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2016-06-17 
Drukuj PDF Wyślij link

Ławki w Alejce Kasztanowej

  Podczas ostatniego spotkanie z mieszkańcami Serbinowa, zgłoszony został problem braku ławek parkowych wzdłuż  tzw. Alejki Kasztanowej. Jest dobra wiadomość w tej sprawie.

 

Alejka kasztanowa. Miasto zainstaluje wzdłuż chodnika ławki parkowe.

Dla mieszkańców ul. Sucharskiego oraz ul. Podchorążych to najkrótsza droga w kierunku centrum miasta, supermarketu oraz pobliskiego kościoła prowadzi przez tzw. Alejkę kasztanową (to charakterystyczny odcinek ulicy Sucharskiego). Na długim fragmencie ciągu pieszego nie ma żadnej ławki, która umożliwiłaby w zacienionym miejscu chwilowy odpoczynek. Stąd zgłaszana od lat prośba o instalację ławek, oczekiwana szczególnie przez osiedlowych seniorów. Oczywiście nie jest to miejsce na relaks czy długi odpoczynek, ale z pewnością montaż ławek jest zasadny i ułatwiłby funkcjonowanie szczególnie osobą starszym.

Z Urzędu Miasta otrzymałem dobrą wiadomość dla mieszkańców Serbinowa. Złożony wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Ławki będą zamontowane jeszcze w tym roku. Czekamy zatem niecierpliwością.

 


 Poniżej odpowiedź na złożony wniosek. 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter