Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-06-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Aleja jesionów nad stawami

W sobotę 11 czerwca odbyła się akcja sadzenia jesionów. Wspólnie  z mieszkańcami miasta stowarzyszenie Razem dla Oleśnicy oraz Klub Gaja posadzono 83 sztuk jesionów.

„Wprowadzenie jesionu na teren oleśnickich wodociągów” - to nazwa inicjatywy obywatelskiej Stowarzyszenia Razem dla Oleśnicy.  Akcja polegała na sadzeniu jesionów wzdłuż brzegu rzeczki Oleśnicy w Parku nad Stawami. Akcję przeprowadzono w ramach  programu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”. Program finansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tablica informacyjna - Aleja jesionów

Do akcji licznie włączyli się oleśniczanie z burmistrzem Michałem Kołacińskim i prezesem Klubu Gaja Jackiem Bożkiem na czele. Wspólnie posadzili 83 drzewa -  jesiony. Tak powstała Aleja Jesionów, która wzbogaca drzewostan Parku nad Stawami.

Każdy z uczestników akcji, który zasadził jesiona mógł nazwać go swoim imieniem, Tabliczki z imionami umieszczano na drzewach, a fakt zasadzenia drzewa potwierdzano specjalnym certyfikatem. 

Pozytywna akcja,  dobre humory dopisywały.


Relacje z lokalnych portali informacyjnych:

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,4673,Sadzmy-drzewa-przyjacielu#.V1fMbPmLTIU

mojaolesnica.pl/archiwum.php

 

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter