Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-06-08 
Drukuj PDF Wyślij link

Aleja jesionów nad stawami

W sobotę 11 czerwca odbyła się akcja sadzenia jesionów. Wspólnie  z mieszkańcami miasta stowarzyszenie Razem dla Oleśnicy oraz Klub Gaja posadzono 83 sztuk jesionów.

„Wprowadzenie jesionu na teren oleśnickich wodociągów” - to nazwa inicjatywy obywatelskiej Stowarzyszenia Razem dla Oleśnicy.  Akcja polegała na sadzeniu jesionów wzdłuż brzegu rzeczki Oleśnicy w Parku nad Stawami. Akcję przeprowadzono w ramach  programu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”. Program finansuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Tablica informacyjna - Aleja jesionów

Do akcji licznie włączyli się oleśniczanie z burmistrzem Michałem Kołacińskim i prezesem Klubu Gaja Jackiem Bożkiem na czele. Wspólnie posadzili 83 drzewa -  jesiony. Tak powstała Aleja Jesionów, która wzbogaca drzewostan Parku nad Stawami.

Każdy z uczestników akcji, który zasadził jesiona mógł nazwać go swoim imieniem, Tabliczki z imionami umieszczano na drzewach, a fakt zasadzenia drzewa potwierdzano specjalnym certyfikatem. 

Pozytywna akcja,  dobre humory dopisywały.


Relacje z lokalnych portali informacyjnych:

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,4673,Sadzmy-drzewa-przyjacielu#.V1fMbPmLTIU

mojaolesnica.pl/archiwum.php

 

 


Komentarze



Aktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter