Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2016-05-16 
Drukuj PDF Wyślij link

Czyste place zabaw

 Jednym z problemów zgłaszanych przez mieszkańców Rataj był zabrudzony plac zabaw przy ul. Ogrodowej. Jak się okazało Zakład Budynków Komunalnych, który odpowiedzialny jest za stan techniczny urządzeń zabawowych, w specyfikacji przetargowej nie uwzględnia usługi czyszczenia urządzeń zabawowych.

Miejskie place zabaw to świetne miejsca na harce dla najmłodszych oleśniczan. Oczywiście zabawa jest udana pod warunkiem, gdy urządzenia zabawowe są bezpieczne, sprawne technicznie i... czyste. Za stan techniczny większoścu urządzeń zabawowych w mieście odpowiada ZBK, zlecając opiekę nad placami zabaw firmie zewnętrznej. Jak się okazało, zakres zleconych prac nie obejmuje czyszczenia urządzeń zabawowych. W konsekwencji urządzenia nie były czyszczone już od kilku lat. Problem szczególnie widoczny jest,  gdy plac zabaw zlokalizowany jest w pobliżu drzew. Przykład plac z ul. Ogrodowej (zdjęcie poniżej

Po interwencji plac zabaw został wyczyszczony, jednak był to działałnie doraźne, a nie systemowe. Dlatego na sesji Rady Miasta wnioskowałem do dyrekcji ZBK, aby przy kolejnym przetargu usługa czyszczenia urządzeń zabawowych była ujęta w specyfikacji przetargowej zlecanego zamówienia. Dyrektor ZBK pozytywnie zaakceptowała wniosek. Zatem miejmy nadzieję, że oleśnickie place zabaw, ku uciesze najmłodszych mieszkańców i ich rodziców,  będą już zawsze czyste.

Plac zabaw przy ul. Ogrodowej nie staszy już swoim wyglądem.  

Alertownik - zgłość problem do Urzędu Miasta ! 

Przy okazji  przypominam, że każde zgłoszenie lub prośbą o interwencję w podobniej sprawie można zgłosić do Urzędu Miasta Oleśnicy i wszystkich jemu podległych jednostek organizacyjnych, za pomocą aplikcji Alertownik. Jest to prosta aplikacja, która pozwala na wysłanie zgłoszeń o każdej porze dnia i nocy Do każdego zgłoszenia można załączyć opis, zdjęcia i lokalizację, które umożliwiają szybszą reakcję na zgłoszenie. Aplikacja pozwala też śledzić status zgłoszenia. Goraco zachęcam do korzystanie z tego narzędzia.

Więcej informacji tutaj : www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/4147-badz-na-biezaco-z-alertownikiem

 


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter