Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-05-16 
Drukuj PDF Wyślij link

Czyste place zabaw

 Jednym z problemów zgłaszanych przez mieszkańców Rataj był zabrudzony plac zabaw przy ul. Ogrodowej. Jak się okazało Zakład Budynków Komunalnych, który odpowiedzialny jest za stan techniczny urządzeń zabawowych, w specyfikacji przetargowej nie uwzględnia usługi czyszczenia urządzeń zabawowych.

Miejskie place zabaw to świetne miejsca na harce dla najmłodszych oleśniczan. Oczywiście zabawa jest udana pod warunkiem, gdy urządzenia zabawowe są bezpieczne, sprawne technicznie i... czyste. Za stan techniczny większoścu urządzeń zabawowych w mieście odpowiada ZBK, zlecając opiekę nad placami zabaw firmie zewnętrznej. Jak się okazało, zakres zleconych prac nie obejmuje czyszczenia urządzeń zabawowych. W konsekwencji urządzenia nie były czyszczone już od kilku lat. Problem szczególnie widoczny jest,  gdy plac zabaw zlokalizowany jest w pobliżu drzew. Przykład plac z ul. Ogrodowej (zdjęcie poniżej

Po interwencji plac zabaw został wyczyszczony, jednak był to działałnie doraźne, a nie systemowe. Dlatego na sesji Rady Miasta wnioskowałem do dyrekcji ZBK, aby przy kolejnym przetargu usługa czyszczenia urządzeń zabawowych była ujęta w specyfikacji przetargowej zlecanego zamówienia. Dyrektor ZBK pozytywnie zaakceptowała wniosek. Zatem miejmy nadzieję, że oleśnickie place zabaw, ku uciesze najmłodszych mieszkańców i ich rodziców,  będą już zawsze czyste.

Plac zabaw przy ul. Ogrodowej nie staszy już swoim wyglądem.  

Alertownik - zgłość problem do Urzędu Miasta ! 

Przy okazji  przypominam, że każde zgłoszenie lub prośbą o interwencję w podobniej sprawie można zgłosić do Urzędu Miasta Oleśnicy i wszystkich jemu podległych jednostek organizacyjnych, za pomocą aplikcji Alertownik. Jest to prosta aplikacja, która pozwala na wysłanie zgłoszeń o każdej porze dnia i nocy Do każdego zgłoszenia można załączyć opis, zdjęcia i lokalizację, które umożliwiają szybszą reakcję na zgłoszenie. Aplikacja pozwala też śledzić status zgłoszenia. Goraco zachęcam do korzystanie z tego narzędzia.

Więcej informacji tutaj : www.olesnica.pl/sm/wydarzenia/4147-badz-na-biezaco-z-alertownikiem

 


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter