Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-04-30 
Drukuj PDF Wyślij link

Miasto przejmie ulice - to szansa na ich remont

28 kwietnia br. brałem udział w spotkaniu z mieszkańcami Rataj. Głównym tematem spotkania były planowane inwestycje drogowe w tej części miasta oraz całej Oleśnicy.

 Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Rataj. Burmistrz miasta Michał Kołaciński poinformował zebranych o planach przejęcia części powiatowych ulic położonych na terenie miasta. Po przejęciu będzie możliwy ich remont z funduszy pochodzących z budżetu miasta Oleśnica. Planowane przejęcia dotyczą ulic Ogrodowa, Leśna, Nowowiejska, Północna, Łąkowa, Kopernika, Zielona, Brzozowa, Cmentarna, Kazimierza Wielkiego i Bratnia.

                  Burmistrz Michał Kołaciński omawiał planowane remonty dróg (zdj:olesnica24.com)

Wiadomość tą mieszkańcy przyjęli z dużym zadowoleniem, bowiem np. ul. Ogrodowa jest w bardzo złym stanie techniczny, a z chodników wzdłuż ulicy nikt już praktycznie nie korzysta, ze względu na duże nierówności. Wiadomość o przejęciu ulicy Kopernika, to dobry sygnał również dla mieszkańców Serbinowa. Odcinek ulicy od Parku Kopernika do nieruchomości byłego składu celnego będzie ujęty w miejskich planach remontowych dróg.

Ponadto burmistrz Kołaciński omawiał plany dotyczące remontu ulicy Dobroszyckiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Inwestycja tą będzie finansował samorząd wojewódzki. Przyjęty harmonogram zakłada, iż pierwsze prace inwestycyjne zaplanowano na 2017 rok, natomiast główny faza remontu będzie wykonana w 2018 roku. Mieszkańcy zgodnie stwierdzili iż inwestycja ta jest priorytetowa, bowiem skrzyżowanie na Dobroszyckiej jest obecnie najbardziej niebezpiecznym w naszym mieście.

W dalszej części spotkania przedstawiliśmy mieszkańcom idee Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego, zachęcając jednocześnie do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach. Odbyła się krótka dyskusją dotycząca możliwości powołania Rad Osiedlowych.

                        Spotkanie z mieszkańcami to najlepsza forma konsultacji  (zdj. olesnica24.com)

Owocne spotkanie, gdzie bezpośrednio od mieszkańców otrzymaliśmy opinie i sugestie dotyczące funkcjonowania naszego miasta. Notes radnego wzbogacony kolejnymi cennymi uwagami.


 

Relacja ze spotkania przedstawione w lokalnych portalch informacyjnych:

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,4446,Olesnica-przejmie-ulice#.VyRNkPmLTIV

mojaolesnica.pl/17462,rataje-na-spotkaniu-z-wladza.php


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter