Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2016-04-30 
Drukuj PDF Wyślij link

Miasto przejmie ulice - to szansa na ich remont

28 kwietnia br. brałem udział w spotkaniu z mieszkańcami Rataj. Głównym tematem spotkania były planowane inwestycje drogowe w tej części miasta oraz całej Oleśnicy.

 Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Rataj. Burmistrz miasta Michał Kołaciński poinformował zebranych o planach przejęcia części powiatowych ulic położonych na terenie miasta. Po przejęciu będzie możliwy ich remont z funduszy pochodzących z budżetu miasta Oleśnica. Planowane przejęcia dotyczą ulic Ogrodowa, Leśna, Nowowiejska, Północna, Łąkowa, Kopernika, Zielona, Brzozowa, Cmentarna, Kazimierza Wielkiego i Bratnia.

                  Burmistrz Michał Kołaciński omawiał planowane remonty dróg (zdj:olesnica24.com)

Wiadomość tą mieszkańcy przyjęli z dużym zadowoleniem, bowiem np. ul. Ogrodowa jest w bardzo złym stanie techniczny, a z chodników wzdłuż ulicy nikt już praktycznie nie korzysta, ze względu na duże nierówności. Wiadomość o przejęciu ulicy Kopernika, to dobry sygnał również dla mieszkańców Serbinowa. Odcinek ulicy od Parku Kopernika do nieruchomości byłego składu celnego będzie ujęty w miejskich planach remontowych dróg.

Ponadto burmistrz Kołaciński omawiał plany dotyczące remontu ulicy Dobroszyckiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ul. Wojska Polskiego. Inwestycja tą będzie finansował samorząd wojewódzki. Przyjęty harmonogram zakłada, iż pierwsze prace inwestycyjne zaplanowano na 2017 rok, natomiast główny faza remontu będzie wykonana w 2018 roku. Mieszkańcy zgodnie stwierdzili iż inwestycja ta jest priorytetowa, bowiem skrzyżowanie na Dobroszyckiej jest obecnie najbardziej niebezpiecznym w naszym mieście.

W dalszej części spotkania przedstawiliśmy mieszkańcom idee Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego, zachęcając jednocześnie do aktywnego uczestnictwa w konsultacjach. Odbyła się krótka dyskusją dotycząca możliwości powołania Rad Osiedlowych.

                        Spotkanie z mieszkańcami to najlepsza forma konsultacji  (zdj. olesnica24.com)

Owocne spotkanie, gdzie bezpośrednio od mieszkańców otrzymaliśmy opinie i sugestie dotyczące funkcjonowania naszego miasta. Notes radnego wzbogacony kolejnymi cennymi uwagami.


 

Relacja ze spotkania przedstawione w lokalnych portalch informacyjnych:

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,4446,Olesnica-przejmie-ulice#.VyRNkPmLTIV

mojaolesnica.pl/17462,rataje-na-spotkaniu-z-wladza.php


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter