Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Drukuj PDF Wyślij link

„Dzikie wysypisko" śmieci obok Parku Kopernika zlikwidowane !

Dobra wiadomość, właściciel nieruchomości położonej obok Parku Mikołaja Kopernika po licznych interwencjach spełnił obowiązek uprzątnięcia swojej działki.

 „Dzikie wysypisko” szpeciło od lat przyparkowy teren, góra śmieci systematycznie rosła, przez co teren stał się ulubionym miejscem miłośników trunków wysokoprocentowych, m.in. od jakiegoś czasu „zainstalowana” była tam stara wersalka (sic!). W sprawie uporządkowania tej nieruchomości, interpelowałem do burmistrza Oleśnicy w październiku 2015 r, wcześniej z tematem bezskutecznie walczyła m.in. Straż Miejska.

Zdjęcia "dzikiego wysypiska"  z października 2015 roku.

Teraz teren został doprowadzony do porządku, zostały jedynie pojedyncze śmieci. Likwidacja tego "dzikiego wysypiska" śmieci traktuję jako swoisty bonus akcji „Dzień Ziemi - wspólnne sprzątanie Oleśnicy”.

W piątek 22 kwietnia br. właśnie w ramach tej akcji odbyłem rozmowę z właścicielem feralnej działki , która zakończyła się jego deklaracją, iż wkrótce działka będzie uprzątnięta.  (o szczegółach akcji czytaj tu: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6720/-akcja-wspolne-sprzatanie-olesnicy). Jak widać na poniższych zdjęciach właściciel nieruchomości słowa dotrzymał - za co w imieniu mieszkańców DZIĘKUJE !

 

 Dzikie wysypisko zniknęło, oby na stałe. 

 
Podczas rozmowy sugerowałem właścicielowi zabezpieczenie tego terenu przed wejściem postronnych osób. Jest oczywiste, iż sama tabliczka „Teren prywatny – zakaz wstępu” nie wystarczy. Konieczne jest ogrodzenie nieruchomości, a wówczas właściciel będzie mógł żądać od odpowiednich służb interwencji w sprawie zanieczyszczania jego nieruchomości przez inne osoby. Bez ogrodzenia i zabezpieczenia tego terenu wkrótce zapewne śmieci powrócą w to miejsce.

Jest zatem mała satysfakcja oraz wniosek: warto rozmawiać z ludźmi i drążyć temat do skutku !

Oczywiście to nie koniec interwencji w sprawie Parku Mikołaja Kopernika, chociaż wiele się poprawiło na tym terenie, to na pierwszy rzut oka widać, że serbinowski azyl zieleni wymaga jeszcze wiele pracy aby mógł dorównać estetyką innym oleśnickim parkom.
W ramach rewitalizacji w 2015 roku powstały ścieżki parkowe, obecnie czekamy na instalację tzw. „Zielonej Siłowni” jej montaż planowany jest na 2016 rok.


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter