Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Drukuj PDF Wyślij link

„Dzikie wysypisko" śmieci obok Parku Kopernika zlikwidowane !

Dobra wiadomość, właściciel nieruchomości położonej obok Parku Mikołaja Kopernika po licznych interwencjach spełnił obowiązek uprzątnięcia swojej działki.

 „Dzikie wysypisko” szpeciło od lat przyparkowy teren, góra śmieci systematycznie rosła, przez co teren stał się ulubionym miejscem miłośników trunków wysokoprocentowych, m.in. od jakiegoś czasu „zainstalowana” była tam stara wersalka (sic!). W sprawie uporządkowania tej nieruchomości, interpelowałem do burmistrza Oleśnicy w październiku 2015 r, wcześniej z tematem bezskutecznie walczyła m.in. Straż Miejska.

Zdjęcia "dzikiego wysypiska"  z października 2015 roku.

Teraz teren został doprowadzony do porządku, zostały jedynie pojedyncze śmieci. Likwidacja tego "dzikiego wysypiska" śmieci traktuję jako swoisty bonus akcji „Dzień Ziemi - wspólnne sprzątanie Oleśnicy”.

W piątek 22 kwietnia br. właśnie w ramach tej akcji odbyłem rozmowę z właścicielem feralnej działki , która zakończyła się jego deklaracją, iż wkrótce działka będzie uprzątnięta.  (o szczegółach akcji czytaj tu: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6720/-akcja-wspolne-sprzatanie-olesnicy). Jak widać na poniższych zdjęciach właściciel nieruchomości słowa dotrzymał - za co w imieniu mieszkańców DZIĘKUJE !

 

 Dzikie wysypisko zniknęło, oby na stałe. 

 
Podczas rozmowy sugerowałem właścicielowi zabezpieczenie tego terenu przed wejściem postronnych osób. Jest oczywiste, iż sama tabliczka „Teren prywatny – zakaz wstępu” nie wystarczy. Konieczne jest ogrodzenie nieruchomości, a wówczas właściciel będzie mógł żądać od odpowiednich służb interwencji w sprawie zanieczyszczania jego nieruchomości przez inne osoby. Bez ogrodzenia i zabezpieczenia tego terenu wkrótce zapewne śmieci powrócą w to miejsce.

Jest zatem mała satysfakcja oraz wniosek: warto rozmawiać z ludźmi i drążyć temat do skutku !

Oczywiście to nie koniec interwencji w sprawie Parku Mikołaja Kopernika, chociaż wiele się poprawiło na tym terenie, to na pierwszy rzut oka widać, że serbinowski azyl zieleni wymaga jeszcze wiele pracy aby mógł dorównać estetyką innym oleśnickim parkom.
W ramach rewitalizacji w 2015 roku powstały ścieżki parkowe, obecnie czekamy na instalację tzw. „Zielonej Siłowni” jej montaż planowany jest na 2016 rok.


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter