Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Drukuj PDF Wyślij link

„Dzikie wysypisko" śmieci obok Parku Kopernika zlikwidowane !

Dobra wiadomość, właściciel nieruchomości położonej obok Parku Mikołaja Kopernika po licznych interwencjach spełnił obowiązek uprzątnięcia swojej działki.

 „Dzikie wysypisko” szpeciło od lat przyparkowy teren, góra śmieci systematycznie rosła, przez co teren stał się ulubionym miejscem miłośników trunków wysokoprocentowych, m.in. od jakiegoś czasu „zainstalowana” była tam stara wersalka (sic!). W sprawie uporządkowania tej nieruchomości, interpelowałem do burmistrza Oleśnicy w październiku 2015 r, wcześniej z tematem bezskutecznie walczyła m.in. Straż Miejska.

Zdjęcia "dzikiego wysypiska"  z października 2015 roku.

Teraz teren został doprowadzony do porządku, zostały jedynie pojedyncze śmieci. Likwidacja tego "dzikiego wysypiska" śmieci traktuję jako swoisty bonus akcji „Dzień Ziemi - wspólnne sprzątanie Oleśnicy”.

W piątek 22 kwietnia br. właśnie w ramach tej akcji odbyłem rozmowę z właścicielem feralnej działki , która zakończyła się jego deklaracją, iż wkrótce działka będzie uprzątnięta.  (o szczegółach akcji czytaj tu: bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6720/-akcja-wspolne-sprzatanie-olesnicy). Jak widać na poniższych zdjęciach właściciel nieruchomości słowa dotrzymał - za co w imieniu mieszkańców DZIĘKUJE !

 

 Dzikie wysypisko zniknęło, oby na stałe. 

 
Podczas rozmowy sugerowałem właścicielowi zabezpieczenie tego terenu przed wejściem postronnych osób. Jest oczywiste, iż sama tabliczka „Teren prywatny – zakaz wstępu” nie wystarczy. Konieczne jest ogrodzenie nieruchomości, a wówczas właściciel będzie mógł żądać od odpowiednich służb interwencji w sprawie zanieczyszczania jego nieruchomości przez inne osoby. Bez ogrodzenia i zabezpieczenia tego terenu wkrótce zapewne śmieci powrócą w to miejsce.

Jest zatem mała satysfakcja oraz wniosek: warto rozmawiać z ludźmi i drążyć temat do skutku !

Oczywiście to nie koniec interwencji w sprawie Parku Mikołaja Kopernika, chociaż wiele się poprawiło na tym terenie, to na pierwszy rzut oka widać, że serbinowski azyl zieleni wymaga jeszcze wiele pracy aby mógł dorównać estetyką innym oleśnickim parkom.
W ramach rewitalizacji w 2015 roku powstały ścieżki parkowe, obecnie czekamy na instalację tzw. „Zielonej Siłowni” jej montaż planowany jest na 2016 rok.


KomentarzeAktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter