Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2016-04-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Akcja "Wspólne sprzątanie Oleśnicy"

Stowarzyszenie "Razem dla Oleśnicy" w ramach obchodów Dnia Ziemi zaprosiło mieszkańców do udziału w proekologicznej akcji "Wspólne sprzątanie Oleśnicy". Do udziału w akcji zaprosiłem osobiście właściciela zaśmieconej działki przy Parku Kopernika.

 Akcja miała na celu promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców naszego miasta. Zachęcaliśmy oleśniczan do zbierania śmieci z chodników, parków czy skwerów - w szczególności w miejscach pomijanych przez służby sprzątające miasto.

Szczegółową relację z akcji można prześledzić na profilu "Razem dla Oleśnicy":  www.facebook.com/razemdlaolesnicy/

W ramach akcji sprzątany był m.in. Park Mikołaja Kopernika, gdzie radny Damian Siedlecki podjął trud uprzątnięcie parkowych terenów, które niestety miejscami były mocno zaśmiecone.  

Innym „śmieciowym” problemem Parku Kopernika jest „dzikie wysypisko” zlokalizowane na sąsiadującej z parkiem działce (za sklepem Biedronka). Postanowiłem w ramach akcji osobiście zaprosić  właściciela tej nieruchomości do jej uporządkowania.

Worek na śmeci i rękawice - w ramach zaproszenia.

Wybrałem się do siedziby jego firmy. Wręczając mu worek na śmieci i rękawice, w imieniu stowarzyszenia "Razem dla Oleśnicy" oraz mieszkańców poprosiłem o posprzątanie terenu jego nieruchomości, deklarując jednoczesną pomoc w tej operacji. Efekt ? Zaskoczenie pełne, początkowa konsternacja, sporo słów tłumaczeń o złożoności problemu utrzymania porządku na tym terenie. "Sprzętu" do sprzątania biznesmen co prawda nie przyjął, ale na końcu dyskusji padło oczekiwane zapewnienie, cyt: „ Deklaruję, że w przyszłym tygodniu teren będzie posprzątany ! Zamówiona jest już ekipa do sprzątania (...)”.

Zatem, gospodarza feralnej działki, trzymamy za słowo ! I z niecierpliwością czekamy na dodatkowy bonus akcji „Dzień Ziemi – wspólnie sprzątamy Oleśnicę". 


 O problemie "dzikiego wysypiska" przy Parku Kopernika pisałem tutaj: 

bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6707/dzikie-wysypisko-obok-parku-kopernika


KomentarzePaweł Bielański
2016-04-24 07:05:34
Zaskoczenie było pełne. Dobrych kilka chwili trwało, zanim rozmówca zorientował się o co mi tak naprawdę chodzi. I żadną siłą nie mogłem "wcisnąć" tego worka i rękawic. Normalnie jakby parzył ;) Pozdrawiam.
Mariusz
2016-04-23 09:34:10
Chciałbym widzieć minę tego gościa , jak wręczasz mu sprzęt ;). Pozdrawiam Mariusz.

Aktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter