Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2016-04-22 
Drukuj PDF Wyślij link

Akcja "Wspólne sprzątanie Oleśnicy"

Stowarzyszenie "Razem dla Oleśnicy" w ramach obchodów Dnia Ziemi zaprosiło mieszkańców do udziału w proekologicznej akcji "Wspólne sprzątanie Oleśnicy". Do udziału w akcji zaprosiłem osobiście właściciela zaśmieconej działki przy Parku Kopernika.

 Akcja miała na celu promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców naszego miasta. Zachęcaliśmy oleśniczan do zbierania śmieci z chodników, parków czy skwerów - w szczególności w miejscach pomijanych przez służby sprzątające miasto.

Szczegółową relację z akcji można prześledzić na profilu "Razem dla Oleśnicy":  www.facebook.com/razemdlaolesnicy/

W ramach akcji sprzątany był m.in. Park Mikołaja Kopernika, gdzie radny Damian Siedlecki podjął trud uprzątnięcie parkowych terenów, które niestety miejscami były mocno zaśmiecone.  

Innym „śmieciowym” problemem Parku Kopernika jest „dzikie wysypisko” zlokalizowane na sąsiadującej z parkiem działce (za sklepem Biedronka). Postanowiłem w ramach akcji osobiście zaprosić  właściciela tej nieruchomości do jej uporządkowania.

Worek na śmeci i rękawice - w ramach zaproszenia.

Wybrałem się do siedziby jego firmy. Wręczając mu worek na śmieci i rękawice, w imieniu stowarzyszenia "Razem dla Oleśnicy" oraz mieszkańców poprosiłem o posprzątanie terenu jego nieruchomości, deklarując jednoczesną pomoc w tej operacji. Efekt ? Zaskoczenie pełne, początkowa konsternacja, sporo słów tłumaczeń o złożoności problemu utrzymania porządku na tym terenie. "Sprzętu" do sprzątania biznesmen co prawda nie przyjął, ale na końcu dyskusji padło oczekiwane zapewnienie, cyt: „ Deklaruję, że w przyszłym tygodniu teren będzie posprzątany ! Zamówiona jest już ekipa do sprzątania (...)”.

Zatem, gospodarza feralnej działki, trzymamy za słowo ! I z niecierpliwością czekamy na dodatkowy bonus akcji „Dzień Ziemi – wspólnie sprzątamy Oleśnicę". 


 O problemie "dzikiego wysypiska" przy Parku Kopernika pisałem tutaj: 

bielanski.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/6707/dzikie-wysypisko-obok-parku-kopernika


KomentarzePaweł Bielański
2016-04-24 07:05:34
Zaskoczenie było pełne. Dobrych kilka chwili trwało, zanim rozmówca zorientował się o co mi tak naprawdę chodzi. I żadną siłą nie mogłem "wcisnąć" tego worka i rękawic. Normalnie jakby parzył ;) Pozdrawiam.
Mariusz
2016-04-23 09:34:10
Chciałbym widzieć minę tego gościa , jak wręczasz mu sprzęt ;). Pozdrawiam Mariusz.

Aktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter