Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2015-01-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...

 

 Mając na uwadze fakt, iż niechlubną tradycją podczas budowy stadionów w Polsce są problemy z ich wykonawstwem oraz późniejszym odbiorem. Postanowiłem przyjrzeć się projektowi modernizacji naszego miejskiego stadionu. Niestety okazało się, iż moje przypuszczenia były słuszne.

Otóż, po analizie projektu wykonawczego dotyczącego „Przebudowy stadionu lekkoatletycznego wraz z trybunami i infrastrukturą towarzyszącą w Oleśnicy przy ul. Brzozowej” oraz po zapoznaniu się z kryteriami dotyczącymi infrastruktury stadionowej wymaganymi przy przyznawaniu licencji dla klubów piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), zauważyłem, iż po modernizacji stadionu miejskiego obiekt nie spełni wymogów licencyjnych stawianych przez PZPN dla stadionów piłkarskich przeznaczonych do gry w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej oraz lig regionalnych wyższych (tj. IV liga oraz III liga).

Co ciekwe przed rozpoczęciem modernizacji, "stary" stadion wymagania licencyjne spełniał ! 

Powód niedociągnieć był wręcz prozaiczny. Na etapie planowanej inwestycji oraz projketowym ówczesne władze miasta pominęły konsultacjję ze środowiskiem piłkarskim, a w szczególnośc z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz klubem Pogoń Oleśnca.  W konsekwencji projket stadionu nie posiadał żadnych opini DZPN i nie spełniał wymagań licencyjnych. 

Były burmistrz miasta Jan Bronś zaprzeczył o zaniedbaniu przeprowadzenia konsultacji ze środowiskiem sportowym, jednak przedstawiciele związku piłkarskiego nie pozostawiali cienia wątpliwość, cyt.: " Żadnych konsultacji nie było ! (...) Brak rozmowy z nami nie jest w tym wszystkim najważniejszy – mówi Paweł Zalewski z zarządu Dolnośląskiego ZPN. – Ważniejsze byłoby uzgodnienie takiego projektu z głównymi, przyszłymi użytkownikami, czyli z klubami sportowymi, czy pewne rozwiązania projektowane przez inwestora, przez samorząd, spełnią swoją funkcję. Czy to będzie miało ręce i nogi."

Reportaż o stadionowych niedociągnięciach przeprowadziło  Radio Wrocław, gdzie głos w sprawie zajęli m.in. przedstawiciel DZPN, Pogoni Oleśnica, były i obecny burmistrz miasa oraz mieszkańcy Oleśnicy:

www.radiowroclaw.pl/articles/view/40180/Pompuja-ponad-szesc-milionow-w-remont-stadionu-pilkarskiego

 O sprawie szeroko informowały również lokalne media:

Zakres uchybień zestawionych w  interpelacji,  przedstawił portal olesnickisport.pl :

 olesnickisport.pl/najnowsze-wiadomosci/poza-boiskiem/wokol-sportu/wyremontowany-stadion-nie-spelni-wymogow-pzpn/34087/

 olesnica24: 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2164,Stadion-nie-dla-pilkarzy#.Vv16FvmLTIU

mojaolesnica.pl :

 http://mojaolesnica.pl/13040,czy-konsultowano-modernizacje-pytanie.php

oraz  branżowy portal stadiony.net:

 stadiony.net/aktualnosci/2015/01/olesnica_kosztowny_remont_niezgodny_z_wymogami

 


 

Odpowiedź na interpelację, po której przeprowadzono konsultacjie z DZPN, a w konsekwencj zmieniono projket stadionu: 


Choć nerwów było sporo, to sprawa zakończyła się pomyślnie. Projket oleśnickiego  stadionu został zaopiniowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w konsekwencji wprowadzono zmiany, co pozwoliło spełnić  wymogi licencyjne.

Wniosek : Zawsze warto słuchać i zasięgać opinii !


Komentarzekibic z Brzozowej
2016-04-02 22:33:29
Szkoda tylko, że trybuny takie badziewiaste są

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter