Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 109
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5147
Data: 2015-01-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...

 

 Mając na uwadze fakt, iż niechlubną tradycją podczas budowy stadionów w Polsce są problemy z ich wykonawstwem oraz późniejszym odbiorem. Postanowiłem przyjrzeć się projektowi modernizacji naszego miejskiego stadionu. Niestety okazało się, iż moje przypuszczenia były słuszne.

Otóż, po analizie projektu wykonawczego dotyczącego „Przebudowy stadionu lekkoatletycznego wraz z trybunami i infrastrukturą towarzyszącą w Oleśnicy przy ul. Brzozowej” oraz po zapoznaniu się z kryteriami dotyczącymi infrastruktury stadionowej wymaganymi przy przyznawaniu licencji dla klubów piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), zauważyłem, iż po modernizacji stadionu miejskiego obiekt nie spełni wymogów licencyjnych stawianych przez PZPN dla stadionów piłkarskich przeznaczonych do gry w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej oraz lig regionalnych wyższych (tj. IV liga oraz III liga).

Co ciekwe przed rozpoczęciem modernizacji, "stary" stadion wymagania licencyjne spełniał ! 

Powód niedociągnieć był wręcz prozaiczny. Na etapie planowanej inwestycji oraz projketowym ówczesne władze miasta pominęły konsultacjję ze środowiskiem piłkarskim, a w szczególnośc z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz klubem Pogoń Oleśnca.  W konsekwencji projket stadionu nie posiadał żadnych opini DZPN i nie spełniał wymagań licencyjnych. 

Były burmistrz miasta Jan Bronś zaprzeczył o zaniedbaniu przeprowadzenia konsultacji ze środowiskiem sportowym, jednak przedstawiciele związku piłkarskiego nie pozostawiali cienia wątpliwość, cyt.: " Żadnych konsultacji nie było ! (...) Brak rozmowy z nami nie jest w tym wszystkim najważniejszy – mówi Paweł Zalewski z zarządu Dolnośląskiego ZPN. – Ważniejsze byłoby uzgodnienie takiego projektu z głównymi, przyszłymi użytkownikami, czyli z klubami sportowymi, czy pewne rozwiązania projektowane przez inwestora, przez samorząd, spełnią swoją funkcję. Czy to będzie miało ręce i nogi."

Reportaż o stadionowych niedociągnięciach przeprowadziło  Radio Wrocław, gdzie głos w sprawie zajęli m.in. przedstawiciel DZPN, Pogoni Oleśnica, były i obecny burmistrz miasa oraz mieszkańcy Oleśnicy:

www.radiowroclaw.pl/articles/view/40180/Pompuja-ponad-szesc-milionow-w-remont-stadionu-pilkarskiego

 O sprawie szeroko informowały również lokalne media:

Zakres uchybień zestawionych w  interpelacji,  przedstawił portal olesnickisport.pl :

 olesnickisport.pl/najnowsze-wiadomosci/poza-boiskiem/wokol-sportu/wyremontowany-stadion-nie-spelni-wymogow-pzpn/34087/

 olesnica24: 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2164,Stadion-nie-dla-pilkarzy#.Vv16FvmLTIU

mojaolesnica.pl :

 http://mojaolesnica.pl/13040,czy-konsultowano-modernizacje-pytanie.php

oraz  branżowy portal stadiony.net:

 stadiony.net/aktualnosci/2015/01/olesnica_kosztowny_remont_niezgodny_z_wymogami

 


 

Odpowiedź na interpelację, po której przeprowadzono konsultacjie z DZPN, a w konsekwencj zmieniono projket stadionu: 


Choć nerwów było sporo, to sprawa zakończyła się pomyślnie. Projket oleśnickiego  stadionu został zaopiniowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w konsekwencji wprowadzono zmiany, co pozwoliło spełnić  wymogi licencyjne.

Wniosek : Zawsze warto słuchać i zasięgać opinii !


Komentarzekibic z Brzozowej
2016-04-02 22:33:29
Szkoda tylko, że trybuny takie badziewiaste są

Aktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter