Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 193
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5662
Data: 2015-01-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...

 

 Mając na uwadze fakt, iż niechlubną tradycją podczas budowy stadionów w Polsce są problemy z ich wykonawstwem oraz późniejszym odbiorem. Postanowiłem przyjrzeć się projektowi modernizacji naszego miejskiego stadionu. Niestety okazało się, iż moje przypuszczenia były słuszne.

Otóż, po analizie projektu wykonawczego dotyczącego „Przebudowy stadionu lekkoatletycznego wraz z trybunami i infrastrukturą towarzyszącą w Oleśnicy przy ul. Brzozowej” oraz po zapoznaniu się z kryteriami dotyczącymi infrastruktury stadionowej wymaganymi przy przyznawaniu licencji dla klubów piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), zauważyłem, iż po modernizacji stadionu miejskiego obiekt nie spełni wymogów licencyjnych stawianych przez PZPN dla stadionów piłkarskich przeznaczonych do gry w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej oraz lig regionalnych wyższych (tj. IV liga oraz III liga).

Co ciekwe przed rozpoczęciem modernizacji, "stary" stadion wymagania licencyjne spełniał ! 

Powód niedociągnieć był wręcz prozaiczny. Na etapie planowanej inwestycji oraz projketowym ówczesne władze miasta pominęły konsultacjję ze środowiskiem piłkarskim, a w szczególnośc z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz klubem Pogoń Oleśnca.  W konsekwencji projket stadionu nie posiadał żadnych opini DZPN i nie spełniał wymagań licencyjnych. 

Były burmistrz miasta Jan Bronś zaprzeczył o zaniedbaniu przeprowadzenia konsultacji ze środowiskiem sportowym, jednak przedstawiciele związku piłkarskiego nie pozostawiali cienia wątpliwość, cyt.: " Żadnych konsultacji nie było ! (...) Brak rozmowy z nami nie jest w tym wszystkim najważniejszy – mówi Paweł Zalewski z zarządu Dolnośląskiego ZPN. – Ważniejsze byłoby uzgodnienie takiego projektu z głównymi, przyszłymi użytkownikami, czyli z klubami sportowymi, czy pewne rozwiązania projektowane przez inwestora, przez samorząd, spełnią swoją funkcję. Czy to będzie miało ręce i nogi."

Reportaż o stadionowych niedociągnięciach przeprowadziło  Radio Wrocław, gdzie głos w sprawie zajęli m.in. przedstawiciel DZPN, Pogoni Oleśnica, były i obecny burmistrz miasa oraz mieszkańcy Oleśnicy:

www.radiowroclaw.pl/articles/view/40180/Pompuja-ponad-szesc-milionow-w-remont-stadionu-pilkarskiego

 O sprawie szeroko informowały również lokalne media:

Zakres uchybień zestawionych w  interpelacji,  przedstawił portal olesnickisport.pl :

 olesnickisport.pl/najnowsze-wiadomosci/poza-boiskiem/wokol-sportu/wyremontowany-stadion-nie-spelni-wymogow-pzpn/34087/

 olesnica24: 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2164,Stadion-nie-dla-pilkarzy#.Vv16FvmLTIU

mojaolesnica.pl :

 http://mojaolesnica.pl/13040,czy-konsultowano-modernizacje-pytanie.php

oraz  branżowy portal stadiony.net:

 stadiony.net/aktualnosci/2015/01/olesnica_kosztowny_remont_niezgodny_z_wymogami

 


 

Odpowiedź na interpelację, po której przeprowadzono konsultacjie z DZPN, a w konsekwencj zmieniono projket stadionu: 


Choć nerwów było sporo, to sprawa zakończyła się pomyślnie. Projket oleśnickiego  stadionu został zaopiniowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w konsekwencji wprowadzono zmiany, co pozwoliło spełnić  wymogi licencyjne.

Wniosek : Zawsze warto słuchać i zasięgać opinii !


Komentarzekibic z Brzozowej
2016-04-02 22:33:29
Szkoda tylko, że trybuny takie badziewiaste są

Aktualności

Deformacja budżetu obywatelskiego

Mieszkańcy Rataj są zbulwersowani sposobem realizacji zadania, które zgłosili w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Zapraszając na spotkanie, proszą radnych o pomoc.

czytaj więcej...
Czy burmistrz Oleśnicy wdroży rejestr umów?

Na sierpniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów w Urządzie Miasta Oleśnicy 

czytaj więcej...
Butelkomatu nie będzie

Burmistrz Oleśnicy negatywnie rozpatrzył interpelację w sprawie instalacji butelkomatu do recyklingu plastikowych butelek.

czytaj więcej...
Jednego mniej! Czekają kolejne

Nieużywane pojazdy zajmują cenne miejsca parkingowe. Mieszkańcy są mocno zirytowani, bowiem wraki - rekordziści dosłownie wrastają w miejski krajobraz...

czytaj więcej...
Problem mieszkańców Kopernika 13

Z prośbą o interwencję zwrócili się rozczarowani mieszkańcy z bloku Kopernika 13...

 

czytaj więcej...
Oleśnica bez plastiku? Burmistrz odpowiada...

W kwietniu złożyłem interpelację w sprawie wdrożenia w naszym mieście proekologicznej kampanii “Oleśnica bez plastiku”. Czy burmistrz podejmie działania celem zmniejszenia problemu wszechobecnego plastiku?

czytaj więcej...

Newsletter