Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2015-01-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Stadion Miejski do poprawek !

Będąc członkiem Komisji Sportu i Rekracji, jedną z pierwszych podjętych interwencji po objeciu funkcji radnego dotyczyła modernizowanego Stadionu Miejskiego przy ul. Brzozowej. Po złożonej w grudniu 2015 roku interpelacji  w środowisku sportowym wręcz zawrzało...

 

 Mając na uwadze fakt, iż niechlubną tradycją podczas budowy stadionów w Polsce są problemy z ich wykonawstwem oraz późniejszym odbiorem. Postanowiłem przyjrzeć się projektowi modernizacji naszego miejskiego stadionu. Niestety okazało się, iż moje przypuszczenia były słuszne.

Otóż, po analizie projektu wykonawczego dotyczącego „Przebudowy stadionu lekkoatletycznego wraz z trybunami i infrastrukturą towarzyszącą w Oleśnicy przy ul. Brzozowej” oraz po zapoznaniu się z kryteriami dotyczącymi infrastruktury stadionowej wymaganymi przy przyznawaniu licencji dla klubów piłkarskich przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN), zauważyłem, iż po modernizacji stadionu miejskiego obiekt nie spełni wymogów licencyjnych stawianych przez PZPN dla stadionów piłkarskich przeznaczonych do gry w piłkę nożną na poziomie ligi okręgowej oraz lig regionalnych wyższych (tj. IV liga oraz III liga).

Co ciekwe przed rozpoczęciem modernizacji, "stary" stadion wymagania licencyjne spełniał ! 

Powód niedociągnieć był wręcz prozaiczny. Na etapie planowanej inwestycji oraz projketowym ówczesne władze miasta pominęły konsultacjję ze środowiskiem piłkarskim, a w szczególnośc z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej oraz klubem Pogoń Oleśnca.  W konsekwencji projket stadionu nie posiadał żadnych opini DZPN i nie spełniał wymagań licencyjnych. 

Były burmistrz miasta Jan Bronś zaprzeczył o zaniedbaniu przeprowadzenia konsultacji ze środowiskiem sportowym, jednak przedstawiciele związku piłkarskiego nie pozostawiali cienia wątpliwość, cyt.: " Żadnych konsultacji nie było ! (...) Brak rozmowy z nami nie jest w tym wszystkim najważniejszy – mówi Paweł Zalewski z zarządu Dolnośląskiego ZPN. – Ważniejsze byłoby uzgodnienie takiego projektu z głównymi, przyszłymi użytkownikami, czyli z klubami sportowymi, czy pewne rozwiązania projektowane przez inwestora, przez samorząd, spełnią swoją funkcję. Czy to będzie miało ręce i nogi."

Reportaż o stadionowych niedociągnięciach przeprowadziło  Radio Wrocław, gdzie głos w sprawie zajęli m.in. przedstawiciel DZPN, Pogoni Oleśnica, były i obecny burmistrz miasa oraz mieszkańcy Oleśnicy:

www.radiowroclaw.pl/articles/view/40180/Pompuja-ponad-szesc-milionow-w-remont-stadionu-pilkarskiego

 O sprawie szeroko informowały również lokalne media:

Zakres uchybień zestawionych w  interpelacji,  przedstawił portal olesnickisport.pl :

 olesnickisport.pl/najnowsze-wiadomosci/poza-boiskiem/wokol-sportu/wyremontowany-stadion-nie-spelni-wymogow-pzpn/34087/

 olesnica24: 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2164,Stadion-nie-dla-pilkarzy#.Vv16FvmLTIU

mojaolesnica.pl :

 http://mojaolesnica.pl/13040,czy-konsultowano-modernizacje-pytanie.php

oraz  branżowy portal stadiony.net:

 stadiony.net/aktualnosci/2015/01/olesnica_kosztowny_remont_niezgodny_z_wymogami

 


 

Odpowiedź na interpelację, po której przeprowadzono konsultacjie z DZPN, a w konsekwencj zmieniono projket stadionu: 


Choć nerwów było sporo, to sprawa zakończyła się pomyślnie. Projket oleśnickiego  stadionu został zaopiniowany przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej, w konsekwencji wprowadzono zmiany, co pozwoliło spełnić  wymogi licencyjne.

Wniosek : Zawsze warto słuchać i zasięgać opinii !


Komentarzekibic z Brzozowej
2016-04-02 22:33:29
Szkoda tylko, że trybuny takie badziewiaste są

Aktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter