Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2016-02-26 
Drukuj PDF Wyślij link

Dzikie wysypisko obok Parku Kopernika

Wieloletni problem z "dzikim" wysypiskiem odpadów przy parku Kopernika. Czy faktycznie Urząd Miasta i odpowiedzialne służby są w tej sprawie bezsilne  ?

  Park Mikołaja Kopernika jest obecnie przygotowywany do kolejnego etapu rewitalizacji. W 2015 roku w parku powstała sieć scieżek dla spacerowiczów. W 2016r planowana jest budowa tzw. zielonej siłowni, czyli urządzeń plenerowych do ćwiczeń. Wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na możliwość przeprowadzania treningu siłowego na świeżym powietrzu w parku. Czy przyjemność plenerowego treningu lub spacerów wciąż będzie zakłócało nam  "dzikie" wysypisko śmieci zlokalizowane na działce tuż obok parku ?

Ilość śmieci składowanych od lat, na działce za sklepem Biedronka systematycznie rośnie. Nie pomogły interwencje Straży Miejskiej oraz kolejne wezwanie do usunięcia odpadów kierowane przez miejski magistrat. Po interpelacji, którą złożyłem 19.X . 2015 r.  sprawą zajmuje się obecnie Policja.

Zgodnie z zapisami art. 34 Ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. za pozostawione na nieruchomości odpady odpowiada właściciel działki. Powinien on interesować się swoją nieruchomością, ogrodzić ją jeśli tam nie mieszka, zabezpieczyć teren przed wejściem osób nieporządanych. Niestety właściciel działki sąsiadującej z naszym parkiem swoją własnością nie interesuję się kompletnie, a od lat z premedytacją lekceważy wezwania do likwidacji wysypiska, chociaż wg prawa taki obowiązek na nim spoczywa.

Problem z dzikim wysypiskiem przedstawiałem mieszkańcom podczas spotkania 13.XII.2015 r

mojaolesnica.pl/15848,bezpieczenstwo-osiedla-serbinow.php

Zalegające śmieci wciaż szpecącą  tereny spacerowe wokół Parku Kopernika, a problem pozostaje nadal nierozwiązany. Zobowiązałem się do podjęcia dalszych kroków, aby dzikie wysypisko zostało skutecznie zlikwidowane, choć nie ukrywam, że nie jest to łatwe zadanie.

 Zdjęcia dzikiego wysypiska zrobione w październiku 2015 roku.

 


Odpowiedź Burmistrza Miasta na złożoną interpelację  oraz wezwanie do usunięcia odpadów skierowane do właściciela nieruchomości. 

 


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter