Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-02-26 
Drukuj PDF Wyślij link

Dzikie wysypisko obok Parku Kopernika

Wieloletni problem z "dzikim" wysypiskiem odpadów przy parku Kopernika. Czy faktycznie Urząd Miasta i odpowiedzialne służby są w tej sprawie bezsilne  ?

  Park Mikołaja Kopernika jest obecnie przygotowywany do kolejnego etapu rewitalizacji. W 2015 roku w parku powstała sieć scieżek dla spacerowiczów. W 2016r planowana jest budowa tzw. zielonej siłowni, czyli urządzeń plenerowych do ćwiczeń. Wielu mieszkańców z niecierpliwością czeka na możliwość przeprowadzania treningu siłowego na świeżym powietrzu w parku. Czy przyjemność plenerowego treningu lub spacerów wciąż będzie zakłócało nam  "dzikie" wysypisko śmieci zlokalizowane na działce tuż obok parku ?

Ilość śmieci składowanych od lat, na działce za sklepem Biedronka systematycznie rośnie. Nie pomogły interwencje Straży Miejskiej oraz kolejne wezwanie do usunięcia odpadów kierowane przez miejski magistrat. Po interpelacji, którą złożyłem 19.X . 2015 r.  sprawą zajmuje się obecnie Policja.

Zgodnie z zapisami art. 34 Ustawy o odpadach z dnia 27 kwietnia 2001 r. za pozostawione na nieruchomości odpady odpowiada właściciel działki. Powinien on interesować się swoją nieruchomością, ogrodzić ją jeśli tam nie mieszka, zabezpieczyć teren przed wejściem osób nieporządanych. Niestety właściciel działki sąsiadującej z naszym parkiem swoją własnością nie interesuję się kompletnie, a od lat z premedytacją lekceważy wezwania do likwidacji wysypiska, chociaż wg prawa taki obowiązek na nim spoczywa.

Problem z dzikim wysypiskiem przedstawiałem mieszkańcom podczas spotkania 13.XII.2015 r

mojaolesnica.pl/15848,bezpieczenstwo-osiedla-serbinow.php

Zalegające śmieci wciaż szpecącą  tereny spacerowe wokół Parku Kopernika, a problem pozostaje nadal nierozwiązany. Zobowiązałem się do podjęcia dalszych kroków, aby dzikie wysypisko zostało skutecznie zlikwidowane, choć nie ukrywam, że nie jest to łatwe zadanie.

 Zdjęcia dzikiego wysypiska zrobione w październiku 2015 roku.

 


Odpowiedź Burmistrza Miasta na złożoną interpelację  oraz wezwanie do usunięcia odpadów skierowane do właściciela nieruchomości. 

 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter