Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 104
Łączna liczba odwiedzin od początku: 5142
Data: 2015-06-25 
Drukuj PDF Wyślij link

Czekając na zielone światło

 W czerwcu 2015 r. złożyłem wniosek do Sekcji Dróg Miejskich o poprawę synchronizacji świateł skrzyżowań ulic Wojska Polskiego/ Pl. Staszica oraz ulic Wojska Polskiego / Klonowa. Ponadto wniosłem zapytanie o możliwość zamontowania przy sygnalizatorach zegarów odliczająch czas do zmiany świateł.

W odpowiedzi dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Finka napisał:

cyt. : " (...) Zegary funkcjonują na skrzyżowaniach, na których jest stałoczasowa sygnalizacja świetlna. Takie sygnalizacje buduje się w dużych miastach bądź na skrzyżowaniach o dużym natężeniu ruchu, kiedy potok pojazdów jest właściwie nieprzerwany. U nas w mieście, pomijając krótkie okresy szczytu komunikacyjnego, natężenie ruchu nie jest na tyle duże, aby można byłoby przyjąć, że potok jest nieprzerwany. Wyjątkami są tutaj może dwa skrzyżowania na Wojska Polskiego: z pl. Staszica i z Klonową. Są to sygnalizacje, które przejęliśmy od GDDKiA. są bardzo stare, pracują na starych programach i pewnie już niedługo konieczne będzie ich remont lub całkowita wymiana.

W naszym mieście wszystkie sygnalizacje są akomodacyjne, czyli pracują zgodnie z programem, ale otwarcia sygnału zielonego są regulowane poprzez system detekcji. Detekcja na 3 Maja i Wojska Polskiego jest w postaci pętli indukcyjnych i kamer, natomiast na Lwowskiej i 11 Listopada działa na zasadzie wideodetekcji. Zadaniem urządzeń detekcji jest badanie czy i ewentualnie ile pojazdów czeka na przejazd. System detekcji przekazuje informacje do sterownika, który w miarę intensywności natężenia ruchu z danego kierunku ruchu wydłuża czas otwarcia sygnału zielonego. Jak Pan widzi ustalenie jednoznaczne momentu rozpoczęcia poszczególnych etapów cyklu jest praktycznie niemożliwe. Sygnalizacja pracuje elastycznie dopasowując się do natężenia ruchu z każdego kierunku. Oczywiście nie są to duże wydłużenia czy skrócenia poszczególnych etapów, wahające się maksymalnie do kilku sekund. Dla większości użytkowników te zmiany długości sygnałów są właściwie niedostrzegalne.
Z tego co orientuję się, nie ma takiej technicznej możliwości, aby wpiąć w ten system wnioskowane przez Pana zegary. Wymagałoby to może jeszcze bardziej zaawansowanych sterowników. (...)
Przygotowujemy się do zmiany cyklów pracy sygnalizacji na Wojska Polskiego/ Staszica; planowane jest wykonanie pomiarów natężenia ruchu, a w ślad za tym: wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych przechodzących przez Wojska Polskiego oraz dla kierowców wyjeżdżających z centrum. (...)"

O poruszonym temacie informowały mieszkańców lokalne portale internetowe link : 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2913,Czekajac-na-zielone#.VvRBS-LhDIU

mojaolesnica.pl/14440,jak-odkorkowac-olesnice-pytanie.php


KomentarzeAktualności

"Bezpłatna" gazetka władzy za 16 tysięcy!

 Ile kosztuje oleśnickich podatników wydawana przez władze Oleśnicy propagandowa gazetka? 

czytaj więcej...
Kulisy pracy radnego. Kontrola wydatków - płatne artykuły

Jak władze Oleśnicy kupują za publiczne pieniądze wychwalające artukuły "promocyjne" w wybranych lokalnych mediach?

czytaj więcej...
Zdrowie naszych dzieci czy więcej świecidełek

Na styczniowej sesji Rady Miasta złożyłem interpelację  o dokonanie zmian w budżecie polegajacej na zwiększeniu o 100 tysięcy złotych kwoty dofinansowania zadań z zakresu profilaktyki ochrony zdrowia i rehabilitacji dla dzieci.  Środki mogą pochodzić ze zmniejszenia wydatków na świąteczne dekoracje.

 

czytaj więcej...
5 pytań w sprawie karetek

Problem niewystarczającej ilości zespołów ratowniczych sam się nie rozwiąże. Władze miasta mają obowiązek dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a ochrona zdrowia to jedno z zadań własnych gminy.

czytaj więcej...
Urząd Miasta żąda 800 zł za przygotowanie informacji

 Sprawa ma swój początek w sierpniu 2019 rok, wówczas na sesji Rady Miasta złożyłem interpelację o wdrożenie rejestru umów. Przypomnę, wdrożeniem rejestru umów miejscy urzędnicy zajmują się lekko licząc ponad 3 lata. W poprzedniej kadencji o to proste narządzie sprzyjające jawności i przejrzystości wydatkowania publicznych środków interpelował radny Wojciech Brym.

czytaj więcej...
Pół miliona, nierówna kostka i uciążliwości Jana Bronsia...

 “Sięgacz ulicy Mikołajczyka prowadzące do domu w którym mieszkam ja, dawno został zrobiony i funkcjonuje bez zastrzeżeń (…)” - takimi słowami burmistrz wyjaśniał na sesji Rady Miasta kwestie remontu drogi przy jego prywatnej posesji.

czytaj więcej...

Newsletter