Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2015-06-25 
Drukuj PDF Wyślij link

Czekając na zielone światło

 W czerwcu 2015 r. złożyłem wniosek do Sekcji Dróg Miejskich o poprawę synchronizacji świateł skrzyżowań ulic Wojska Polskiego/ Pl. Staszica oraz ulic Wojska Polskiego / Klonowa. Ponadto wniosłem zapytanie o możliwość zamontowania przy sygnalizatorach zegarów odliczająch czas do zmiany świateł.

W odpowiedzi dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Finka napisał:

cyt. : " (...) Zegary funkcjonują na skrzyżowaniach, na których jest stałoczasowa sygnalizacja świetlna. Takie sygnalizacje buduje się w dużych miastach bądź na skrzyżowaniach o dużym natężeniu ruchu, kiedy potok pojazdów jest właściwie nieprzerwany. U nas w mieście, pomijając krótkie okresy szczytu komunikacyjnego, natężenie ruchu nie jest na tyle duże, aby można byłoby przyjąć, że potok jest nieprzerwany. Wyjątkami są tutaj może dwa skrzyżowania na Wojska Polskiego: z pl. Staszica i z Klonową. Są to sygnalizacje, które przejęliśmy od GDDKiA. są bardzo stare, pracują na starych programach i pewnie już niedługo konieczne będzie ich remont lub całkowita wymiana.

W naszym mieście wszystkie sygnalizacje są akomodacyjne, czyli pracują zgodnie z programem, ale otwarcia sygnału zielonego są regulowane poprzez system detekcji. Detekcja na 3 Maja i Wojska Polskiego jest w postaci pętli indukcyjnych i kamer, natomiast na Lwowskiej i 11 Listopada działa na zasadzie wideodetekcji. Zadaniem urządzeń detekcji jest badanie czy i ewentualnie ile pojazdów czeka na przejazd. System detekcji przekazuje informacje do sterownika, który w miarę intensywności natężenia ruchu z danego kierunku ruchu wydłuża czas otwarcia sygnału zielonego. Jak Pan widzi ustalenie jednoznaczne momentu rozpoczęcia poszczególnych etapów cyklu jest praktycznie niemożliwe. Sygnalizacja pracuje elastycznie dopasowując się do natężenia ruchu z każdego kierunku. Oczywiście nie są to duże wydłużenia czy skrócenia poszczególnych etapów, wahające się maksymalnie do kilku sekund. Dla większości użytkowników te zmiany długości sygnałów są właściwie niedostrzegalne.
Z tego co orientuję się, nie ma takiej technicznej możliwości, aby wpiąć w ten system wnioskowane przez Pana zegary. Wymagałoby to może jeszcze bardziej zaawansowanych sterowników. (...)
Przygotowujemy się do zmiany cyklów pracy sygnalizacji na Wojska Polskiego/ Staszica; planowane jest wykonanie pomiarów natężenia ruchu, a w ślad za tym: wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych przechodzących przez Wojska Polskiego oraz dla kierowców wyjeżdżających z centrum. (...)"

O poruszonym temacie informowały mieszkańców lokalne portale internetowe link : 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2913,Czekajac-na-zielone#.VvRBS-LhDIU

mojaolesnica.pl/14440,jak-odkorkowac-olesnice-pytanie.php


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter