Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2015-06-25 
Drukuj PDF Wyślij link

Czekając na zielone światło

 W czerwcu 2015 r. złożyłem wniosek do Sekcji Dróg Miejskich o poprawę synchronizacji świateł skrzyżowań ulic Wojska Polskiego/ Pl. Staszica oraz ulic Wojska Polskiego / Klonowa. Ponadto wniosłem zapytanie o możliwość zamontowania przy sygnalizatorach zegarów odliczająch czas do zmiany świateł.

W odpowiedzi dyrektor Sekcji Dróg Miejskich Krzysztof Finka napisał:

cyt. : " (...) Zegary funkcjonują na skrzyżowaniach, na których jest stałoczasowa sygnalizacja świetlna. Takie sygnalizacje buduje się w dużych miastach bądź na skrzyżowaniach o dużym natężeniu ruchu, kiedy potok pojazdów jest właściwie nieprzerwany. U nas w mieście, pomijając krótkie okresy szczytu komunikacyjnego, natężenie ruchu nie jest na tyle duże, aby można byłoby przyjąć, że potok jest nieprzerwany. Wyjątkami są tutaj może dwa skrzyżowania na Wojska Polskiego: z pl. Staszica i z Klonową. Są to sygnalizacje, które przejęliśmy od GDDKiA. są bardzo stare, pracują na starych programach i pewnie już niedługo konieczne będzie ich remont lub całkowita wymiana.

W naszym mieście wszystkie sygnalizacje są akomodacyjne, czyli pracują zgodnie z programem, ale otwarcia sygnału zielonego są regulowane poprzez system detekcji. Detekcja na 3 Maja i Wojska Polskiego jest w postaci pętli indukcyjnych i kamer, natomiast na Lwowskiej i 11 Listopada działa na zasadzie wideodetekcji. Zadaniem urządzeń detekcji jest badanie czy i ewentualnie ile pojazdów czeka na przejazd. System detekcji przekazuje informacje do sterownika, który w miarę intensywności natężenia ruchu z danego kierunku ruchu wydłuża czas otwarcia sygnału zielonego. Jak Pan widzi ustalenie jednoznaczne momentu rozpoczęcia poszczególnych etapów cyklu jest praktycznie niemożliwe. Sygnalizacja pracuje elastycznie dopasowując się do natężenia ruchu z każdego kierunku. Oczywiście nie są to duże wydłużenia czy skrócenia poszczególnych etapów, wahające się maksymalnie do kilku sekund. Dla większości użytkowników te zmiany długości sygnałów są właściwie niedostrzegalne.
Z tego co orientuję się, nie ma takiej technicznej możliwości, aby wpiąć w ten system wnioskowane przez Pana zegary. Wymagałoby to może jeszcze bardziej zaawansowanych sterowników. (...)
Przygotowujemy się do zmiany cyklów pracy sygnalizacji na Wojska Polskiego/ Staszica; planowane jest wykonanie pomiarów natężenia ruchu, a w ślad za tym: wydłużenie sygnału zielonego dla pieszych przechodzących przez Wojska Polskiego oraz dla kierowców wyjeżdżających z centrum. (...)"

O poruszonym temacie informowały mieszkańców lokalne portale internetowe link : 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2913,Czekajac-na-zielone#.VvRBS-LhDIU

mojaolesnica.pl/14440,jak-odkorkowac-olesnice-pytanie.php


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter