Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2015-10-19 
Drukuj PDF Wyślij link

Obwodnica ominie Serbinów

Poraz kolejny powrócił temat obowodnicy, której trasa wg "starych" planów wojewódzkich ma planowany przebieg wzdłuż ulicy Podchorążych.  Aby poznać oficjalne stanowisko władz miasta złożyłem w tej sprawie interpelację. 

 

W poniższym artykule pokazano plan przebiegu wschodniej obowodnicy miasta. 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,3443,Obwodnica-nie-przez-Serbinow#.VvLn3OLhDIU

mojaolesnica.pl/15631,trasa-wschodniej-obwodnicy.php

AKTUALIZACJA. (W artykule poniżej znajdziemy potwierdzenie planowanego przebiegu trasy) 

olesnica.naszemiasto.pl/artykul/przygotowania-do-budowy-wschodniej-obwodnicy-olesnicy,3692884,art,t,id,tm.html


INTERPELACJA NR 6/2015 z dnia 26.07.2015
Dotycząca: Drogi wojewódzkiej nr 451


  W imieniu mieszkańców osiedla „Serbinów” zwracam się z zapytaniem o plany Urzędu Miasta dotyczące obowodnicy drogi wojewódzkiej nr 451.


  Nadmienie iż, pomimio wcześniejszych zapewnień ze strony Urządu Miasta stan prawny dotyczący przebiegu tej drogi wciąż jest niezmieniony, a droga nr 451 na wojewódzkich planach projektowych przebiega m.in. wzdłuż ulicy Podchorążych, aż do ulicy Wojska Polskiego. Teren ten charakteryzują się gęstą zabudową wielomieszkaniową.


  Wspólnie z mieszkańcami Serbinowa, podtrzymuje kategoryczny sprzeciw powstania w/w drogi w tej lokalizacji, zgłaszając jednocześnie żadanie, aby zmienić stan prawny oraz zapisy projketowe dotyczące planowanej drogi. Mieszkańcy mają uzasadnione obawy, iż pozostawienie planów projektowych w obecnej formie, stawarza zagrożenie iż obowodnica zostanie przeprowadzona trasą wg obowiązujących planów.

z poważaniem Radny Rady Miasta Paweł Bielański 

Poniżej odpowiedź na interpelację: 


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter