Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2015-10-19 
Drukuj PDF Wyślij link

Obwodnica ominie Serbinów

Poraz kolejny powrócił temat obowodnicy, której trasa wg "starych" planów wojewódzkich ma planowany przebieg wzdłuż ulicy Podchorążych.  Aby poznać oficjalne stanowisko władz miasta złożyłem w tej sprawie interpelację. 

 

W poniższym artykule pokazano plan przebiegu wschodniej obowodnicy miasta. 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,3443,Obwodnica-nie-przez-Serbinow#.VvLn3OLhDIU

mojaolesnica.pl/15631,trasa-wschodniej-obwodnicy.php

AKTUALIZACJA. (W artykule poniżej znajdziemy potwierdzenie planowanego przebiegu trasy) 

olesnica.naszemiasto.pl/artykul/przygotowania-do-budowy-wschodniej-obwodnicy-olesnicy,3692884,art,t,id,tm.html


INTERPELACJA NR 6/2015 z dnia 26.07.2015
Dotycząca: Drogi wojewódzkiej nr 451


  W imieniu mieszkańców osiedla „Serbinów” zwracam się z zapytaniem o plany Urzędu Miasta dotyczące obowodnicy drogi wojewódzkiej nr 451.


  Nadmienie iż, pomimio wcześniejszych zapewnień ze strony Urządu Miasta stan prawny dotyczący przebiegu tej drogi wciąż jest niezmieniony, a droga nr 451 na wojewódzkich planach projektowych przebiega m.in. wzdłuż ulicy Podchorążych, aż do ulicy Wojska Polskiego. Teren ten charakteryzują się gęstą zabudową wielomieszkaniową.


  Wspólnie z mieszkańcami Serbinowa, podtrzymuje kategoryczny sprzeciw powstania w/w drogi w tej lokalizacji, zgłaszając jednocześnie żadanie, aby zmienić stan prawny oraz zapisy projketowe dotyczące planowanej drogi. Mieszkańcy mają uzasadnione obawy, iż pozostawienie planów projektowych w obecnej formie, stawarza zagrożenie iż obowodnica zostanie przeprowadzona trasą wg obowiązujących planów.

z poważaniem Radny Rady Miasta Paweł Bielański 

Poniżej odpowiedź na interpelację: 


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter