Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2015-04-06 
Drukuj PDF Wyślij link

Interpelacja ul. Wały Jagiellońskie

Na prośbę mieszkańców  z kamienicy przy ul. Wały Jagielońskie 23, zwróciłem się z prośbą o do Burmistrza Miasta Oleśnica o przyspieszenie wykonanie remontu terenu podwórka przylegającego do ich nieruchomości. Remont w Urządzie  Miasta obiecywano od kilku lat.  Ponadto poprosiłem o  interwencję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w sprawie rozbiórki sąsiadującego z ich podwórkiem budynku.

INTERPELACJA NR 3/2015
Dotycząca: Wykonania renowacji wnętrza podwórzowego przy ul. Wały Jagiellońskie 23

W związku z prośba o interwencje otrzymaną od mieszkańców ul. Wały Jagiellońskie 23 zgłaszam interpelację dotyczącą przyczyn nie wykonania renowacji wnętrza podwórza kamienicy mieszczącej się pod w/w adresem.
Mieszkańcy informują iż po kilkukrotnych interwencjach dot. przeprowadzenie remontu podwórka, w 2013 roku otrzymali zapewnienia od pracowników Urzędu Miasta Oleśnica oraz pracownika Zakładów Budynków Komunalnych w Oleśnicy, o planowanej remoncie w 2014 roku. Do dnia dzisiejszego żadne prace remontowe nie zostały wykonane. Obecnie stan techniczny nawierzchni podwórza uniemożliwia wręcz wyjazd pojazdów na teren posesji – każdorazowy wjazd grozi uszkodzeniem podwozia pojazdu. (W załączeniu zdjęcia nawierzchni).
Nadmienię, iż problemem zajmowały się również lokalne media. W dniu 24.XI.2013 r. na portalu MojaOlesnica.pl w artykule „Podwórze do zagospodarowania” ukazały się informacje o terminach realizacji w/w inwestycji. Treść artykułu potwierdza informacje zgłaszane przez mieszkańców tj. cyt.: ”ZBK poinformował, że w tym roku zostanie wykonany projekt zagospodarowania wnętrza podwórzowego. Termin wykonania tego projektu to 16.12.2013 r. Natomiast wykonanie zagospodarowania zostało ujęte w projekcie wydatków inwestycyjnych na 2014 rok – informuje Agnieszka Boruta z Sekcji Promocji Miasta.”
Proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz podjęcie jak najszybszych działań w celu realizacji renowacji wnętrza podwórza przy ul. Wały Jagiellońskie 23 .

Załączniki:
- zdjęcia wnętrza podwórza przy ul. Wały Jagiellońskie 23
- kserokopia artykułu „Podwórze do zagospodarowania” z lokalnego portalu MojaOlesnica.pl

z poważaniem radny Rady Miasta Oleśnicy Paweł Bielański


Po interwencji Nadzór Budowlany nakazał rozbiórkę budynku, który straszył swoim wyglądem od kilku lat oraz zagrażał bezpieczeństwu ludzi.

W listopadzie 2015 roku mieszkańcy kamienicy cieszyli się już nowym podwórkiem.

 O sprawie informował lokalny portal informacyjny olesnica24, link : 

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2449,Cegla-spadla-obok-niej#.VvG8GuLhDIV

olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2600,Obiecuja-remont#.VvG74OLhDIU

(Odpowiedź ZBK na interpelację): 

 


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter