Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2015-03-02 
Drukuj PDF Wyślij link

Interpelacja ul. Kleeberga - modernizacja wjazdu na plac zabaw, budowa suszarni.

Dwie interpelacje i jeden wniosek, przyniosły oczekiwany rezultat  tj. podjazd do placu zabaw dostosowano dla wózków, a  powstała wyczekiwana przez lata suszarnia na terenie zieleni przy bloku. 

Sprawa budowy suszarni, na terenie przyległym do bloku, zgłaszana przez mieszkańców bloku przy ul. Kleberga 2, podczas rozmów w trakcie kampani wyborczej. Argumnetem "przeciw"  stawianym przez zarządce terenu (ZBK) było potencjalne zakłócenie estetyki terenu przez postawioną tam suszarnię ?! W konskewencji mieszkańcy suszyli ubrania na sznurkach rozciągniętymi pomiędzy drzewami (była cała sieć sznurków). Od czerwca 2015 r. funkcjonuje suszarnia, jest normalnie.

WNIOSEK z dnia 30 stycznia 2015 roku

Na podstawie Regulaminu Rady Miasta Oleśnica w imieniu mieszkańców bloku przy ul. Kleeberga 2 składam wniosek o zamontowania słupków metalowych wraz ze sznurkami umożliwiających suszenia prania przy bloku mieszkalnym na ul. Kleeberga w Oleśnicy. Zarządcą budynki i przyległego terenu jest Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy.
Ponadto mieszkańcy w/w bloku wnoszą o dostosowanie wjazdu na teren placu zabaw dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych – obecnie jest tam wysoki krawężnik, który utrudnia dostęp rodziców z wózkami do placu zabaw.

Uzasadnienie:
Blok mieszkalny przy ul. Kleeberga 2 nie posiada suszarni, mieszkańcy zgłaszają pilną potrzebę zamontowania takiej konstrukcji, gdyż suszenie prania w domu skutkuje pojawieniem się lokalnych zawilgoceń ścian i grozi powstawaniem zagrzybień na ścianach lokali mieszkalnych.

z poważaniem radny Rady Miasta Oleśnicy - Paweł Bielański


 O problemie informował również lokalny portal informacyjny olesnica24.com

link: olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2753,Palacy-problem-suszenia#.VvG0mOLhDIU

(Poniżej odpowiedzi ZBK)


KomentarzeAktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter