Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 36
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4746
Data: 2015-03-02 
Drukuj PDF Wyślij link

Interpelacja ul. Kleeberga - modernizacja wjazdu na plac zabaw, budowa suszarni.

Dwie interpelacje i jeden wniosek, przyniosły oczekiwany rezultat  tj. podjazd do placu zabaw dostosowano dla wózków, a  powstała wyczekiwana przez lata suszarnia na terenie zieleni przy bloku. 

Sprawa budowy suszarni, na terenie przyległym do bloku, zgłaszana przez mieszkańców bloku przy ul. Kleberga 2, podczas rozmów w trakcie kampani wyborczej. Argumnetem "przeciw"  stawianym przez zarządce terenu (ZBK) było potencjalne zakłócenie estetyki terenu przez postawioną tam suszarnię ?! W konskewencji mieszkańcy suszyli ubrania na sznurkach rozciągniętymi pomiędzy drzewami (była cała sieć sznurków). Od czerwca 2015 r. funkcjonuje suszarnia, jest normalnie.

WNIOSEK z dnia 30 stycznia 2015 roku

Na podstawie Regulaminu Rady Miasta Oleśnica w imieniu mieszkańców bloku przy ul. Kleeberga 2 składam wniosek o zamontowania słupków metalowych wraz ze sznurkami umożliwiających suszenia prania przy bloku mieszkalnym na ul. Kleeberga w Oleśnicy. Zarządcą budynki i przyległego terenu jest Zakład Budynków Komunalnych w Oleśnicy.
Ponadto mieszkańcy w/w bloku wnoszą o dostosowanie wjazdu na teren placu zabaw dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych – obecnie jest tam wysoki krawężnik, który utrudnia dostęp rodziców z wózkami do placu zabaw.

Uzasadnienie:
Blok mieszkalny przy ul. Kleeberga 2 nie posiada suszarni, mieszkańcy zgłaszają pilną potrzebę zamontowania takiej konstrukcji, gdyż suszenie prania w domu skutkuje pojawieniem się lokalnych zawilgoceń ścian i grozi powstawaniem zagrzybień na ścianach lokali mieszkalnych.

z poważaniem radny Rady Miasta Oleśnicy - Paweł Bielański


 O problemie informował również lokalny portal informacyjny olesnica24.com

link: olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,2753,Palacy-problem-suszenia#.VvG0mOLhDIU

(Poniżej odpowiedzi ZBK)


KomentarzeAktualności

Głos w debacie o stanie Oleśnicy

Na ostatniej sesji Rady Miasta w oparciu o raport za 2019 roku odbyła się debata o stanie Gminy Miasta Oleśnicy. W Państwa imieniu aktywnie uczestniczyłem w dyskusji o naszym mieście. Wyraziłem pozytywną ocenę dla wykonanych inwestycji,  ale też krytycznie oceniłem wydatki na rozrastającą się administrację magistratu, wydatki na propagandę oraz zmniejszenie wydatków na bezpieczeństwo publiczne oraz ochronę powietrza. 

czytaj więcej...
W pasie zieleni miał powstać 3 kondygnacyjny blok wielorodzinny

Burmistrz Jan Bronś  po głośnym sprzeciwie mieszkańców Serbinowa stwierdził, że to Urząd Miasta wystąpił o warunki zabudowy dla budynku wielorodzinnego na działce 3/77 przy ulicy Wojska Polskiego. Dokumenty do których dotarłem świadczą jednoznacznie, że wniosek złożył i podpisał własnoręcznie sam Jan Bronś.

czytaj więcej...
BETONOZA ZATRZYMANA

Tygodnik "Panorama Oleśnicka" szeroko opisuje nasz sprzeciw przeciwko zabudowie skrawka zieleni przy Wojska Polskiego. 

czytaj więcej...
NIE POZWOLIMY NA BUDOWĘ BLOKÓW!

Na budowę bloków na pasach zieleni wzdłuż ulicy Wojska Polskiego nr 18 mieszkańcy kategoryczne się nie zgadzają! Niestety, koszmar koncepcji budowy 6 bloków powrócił wraz z Janem Bronsiem.

czytaj więcej...
Decyzyjny letarg ze szkodą dla miasta

Od początku wybuchu pandemii Rada Miasta Oleśnicy zwołana została zaledwie jeden raz. W sytuacji kryzysowej rada powinna "żyć" problemami miasta i jego mieszkańców, a w razie potrzeby podejmować szybkie i skuteczne działania. Zamiast aktywność mamy stan decyzyjnego letargu.

czytaj więcej...
Zaledwie 100 tys. na bezpośrednią walkę z COVID-19

2 kwietnia br. interpelowałem do burmistrza o interwencyjny zakup respiratorów oraz odzieży ochrony osobistej dla lokalnych służb medycznych i ratowniczych. Pytałem również jaką kwotę miasto Oleśnica wydało na bezpośrednią walkę z koronawirusem.

czytaj więcej...

Newsletter