Paweł Bielański Radny Rady Miasta Oleśnicy
Razem zrobimy jeszcze więcej !

Kalendarz wydarzeń

Statystyki

Odwiedziny w tym miesiącu: 21
Łączna liczba odwiedzin od początku: 4523
Data: 2016-04-05 
Drukuj PDF Wyślij link

Radny aktywny w internecie i realnym świecie...

Szanowni Państwo,

Od grudnia 2014 roku, dzięki Waszym głosom mam zaszczyt pełnić funkcję radnego Rady Miasta Oleśnicy. Sprawując mandat miejskiego rajcy, spotykam się z mieszkańcami Oleśnicy, którzy zgłaszają swoje problemy czy uwagi dotyczące funkcjonowania naszego miasta. Wiele cennych informacji otrzymuję  również  na spotkaniach  z mieszkańcami, które organizuję w bibliotece "Pod Pegazem" w Szkole Podstawowej nr 6 . 

Aby rozszerzyć możliwość kontaktu z mieszkańcami oraz ułatwić wymianę informacji postanowiłem założyć swoją stronę internetową. W dzisiejszych czasach internet to najszybsza forma kontaktu, dlatego liczę iż kontakt z Państwem poprzez ninjejszą stronę pozwoli mi działać jeszcze bardziej skutecznie. Stronę będę chciał również wykorzystać jako formę konsultacji. Za pośrednictwem sondy internetowej będziecie mieli Państwo możliwość wyrażenia swoich opinii w sprawach, które dotyczą funkcjonowania naszego miasta. 

 Jeżeli macie Państwo pytania, sugestie czy uwagi lub chcielibyście otrzymać pomoc w realizacji swoich inicjatw w Oleśnicy to serdecznie zapraszam do kontaktu telefonicznego bądź za pośrednictwem poczty elektroniczej. Każdy sygnał czy opina otrzymana od Państwa będzie dla mnie bardzo cenna i za wszystkie z góry dziękuje.

W ramach swoich kompetencji i możliwości z przyjemnością służę pomocą oraz informacją. Opis niektórych tematów i interwencji, które od początku kadencji podejmowałem jako radny znajdą Państwo w poszczególnych zakładkach niniejszej strony.

Gorąco zachęcam do wizyt na stronie, będę startał się umieszczać aktualne informację z działalności Rady Miasta Oleśnicy oraz przedstawiać sprawy, którymi zajmuje się jako miejski rajca.  

Liczę na Waszą aktywność - działajmy razem dla Oleśnicy !

PS. Zapraszam na spotkanie 8 kwietnia o godz. 17.00 w bibliotece "Pod Pegazem" (szczegóły w zakładce "Osiedle Serbinów') 

 Paweł Bielański 


KomentarzePaweł Bielański
2016-04-08 21:01:34
Panie Edmundzie, dziękuje za obecność na spotkaniu. Każda rozmowa czy sugestia to kolejny impuls do działania. W temacie "dzikiego" wysypiska przy Parku Kopernika i terenów przy ul. Wojska Polskiego (II LO), będę "drążył" temat do skutku. Wkrótce przedstawię zebrane informację. Pozdrawiam.
Edmund Kaleciński
2016-04-08 09:48:01
Szanowny Panie radny. Na spotkanie nie mam możliwosci dzisiaj przyjść. Ponieważ Pan kiedyś napisał do mnie, czuję się więc upoważniony napisać także do Pana. Mam pytanie: czy sprawa dzikich wysypisk jest jakoś załatwiana czy nie - chodzi o te przy Parku Kopernika i II LO. Proszę oficjalnie ów problem poruszyć na spotkaniu. Może Pan użyć mojego nazwiska przy odpowiedzi na spotkaniu. Z góry dziękuję. Pozdrawiam. Edmund Kaleciński.

Aktualności

Sprawa organizacji miejskiej ogrzewalni i łaźni

  Po wizycie w ogrzewalni, którą odbyłem z radną Beatą Krzesińską (3 listopada br), czekaliśmy na działania osób odpowiedzialnych za właściwą organizacje zadania tj. burmistrza i dyrektora MOPS. Niestety żadnych komunikatów poza lakonicznym oświadczeniem dyrektora MOPS nie usłyszeliśmy.

czytaj więcej...
Walka o prawa radnych przed Sądem Administracyjnym

 O interwencję i pomoc zwrócili się do mnie mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej, którzy wnieśli sprzeciw do burmistrza Oleśnicy, w odpowiedzi na rozpoczętą przez Urząd Miasta procedurę wydania warunków zabudowy dla bloku wielorodzinnego na działce przy ulicy Wojska Polskiego bezpośrednio sąsiadującej z ich budynkiem. Niestety burmistrz Jan Bronś odmawia mi wydania urzędowych pism w tej sprawie. O pozyskanie materiałów będę walczył przed Sądem

czytaj więcej...
Miejska ogrzewalnia i łaźnia nie spełnia wymogów - interwencja radnych

Organizacja miejskiej ogrzewalni i łaźni to jedno z zadań własnych gminy. W Oleśnicy za zadania z zakresu pomocy społecznej odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - jednostka organizacyjna miasta podległa burmistrzowi. Jako radni odwiedziliśmy miejską ogrzewalnię, gdzie przebywają bezdomni z naszego miasta.  Nie mogliśmy uwierzyć w to co zobaczyliśmy na miejscu.

czytaj więcej...
APEL o wsparcie dla PCK

 Trwa batalia o siedzibę Oddziału Rejonowego PCK Oleśnica przy ulicy Wojska Polskiego 13. Niezrozumiała i irracjonalna decyzja burmistrza Oleśnicy spowodowała, że najstarsza humanitarna organizacja w Polsce boryka się z sztucznie wywołany problemem lokalowym.

czytaj więcej...
Burmistrz obwieścił sukces. A co na to mieszkańcy?

 W piątek 16 października br. w Urzędzie Miasta odbyło się ponadplanowe posiedzenie komisji budżetu i infrastruktury. Specjalne obrady komisji to skutek sprzeciwu mieszkańców Serbinowa, którzy wnieśli do Rady Miasta petycję w której domagali się zmiany przebiegu układu dróg wokół planowanej budowy 5 bloków wielorodzinnych przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej...
Presja ma sens!

 Burmistrz Jan Bronś kolejny raz musi korygować podjęte decyzje. Wspólnym działaniem można osiągnąć naprawdę wiele.Tak było rówienież tym razem. A w tle aroganckie zachowanie radnego klubu Jana Bronsia. 

czytaj więcej...

Newsletter